Szükségünk van a mindennapi cukira!

Ha otthon a kisállat megint kiakasztotta a cukiságmérőt, elkezdett beszélni, vagy megint beszorult a tortadobozba, oszd meg velünk! Küldd be saját fotódat, videódat, vagy amit a weben láttál. Adj hozzá rövid leírást, és jelöld meg a forrást, ha nem a sajátod.

Friss cukikommentek

Legnagyobb rágcsálókölykök születtek az állatkertben

2008. május 09. 07:06, mvmv komment

Sikeresnek bizonyult Fruzsina és Roger, a két vízidisznó násza a Fővárosi Állat- és Növénykertben. A vízidisznó malacok április 7-én jöttek a világra, eddig azonban a belső istállóban cseperedtek, így a kifutón csak mostantól láthatja őket a nagyközönség. A négy kölyöknek egyelőre még nincs neve, mivel eddig nem sikerült kétséget kizáróan megállapítani a nemüket. A gondozók szerint két nőstény, és két hím kölyökről van szó. Bár a kicsik néha még anyatejet is igényelnek, mostanra már inkább felnőtt vízidisznóknak való táplálékon élnek: zöldségeken és gyümölcsökön, a salátát pedig különösen kedvelik.



A kis állatok megszületése különösen örvendetes, hiszen azt jelzi, hogy megfelelő állatokat sikerült összeházasítaniuk a szakembereknek, írja az állatkert közleménye. A most ötéves, Roger nevű hím mellé ugyanis tavaly júliusban érkezett egy nőstény, az akkor még csak féléves Fruzsina személyében. Mivel a vízidisznóknál mintegy öt hónapnyi a vemhességi idő, a kölykök születési dátumából könnyen kiszámítható, hogy Fruzsina és Roger nem várt sokat a családalapítással.



A vízidisznó a legnagyobb ma élő rágcsálófaj. A kifejlett állatok testtömege a 65 kg-ot is elérheti. A faj elterjedési területe Dél-Amerika nagyobbik felét magába foglalja. Magyar elnevezését elsősorban annak köszönheti, hogy különösen kedveli a vizes élőhelyeket, a gyenge sodrású folyóvizeket, illetve a llano néven ismert füves síkságokat, amelyeket az esőzések után hosszabb ideig víz borít. A sertésfélékhez – rágcsálóként – nincs túl sok köze, viszont aránylag közeli rokonságban áll a jól ismert tengerimalacokkal. A vízidisznó őshazájában nem számít ritka állatnak, annak ellenére, hogy Dél-Amerikában sok helyen gasztronómiai jelentősége is van ezeknek a jószágoknak A vízidisznók az Állatsimogató szomszédságában, a Dél-Amerika kifutóban láthatóak, az ugyancsak dél-amerikai elterjedésű nagy marákkal, alpakákkal, illetve tapírral közös férőhelyen.

fotó állatkert kölyök vízidisznó

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása