Sokan nem tudják, de itthon a Margitsziget régi elnevezés ez, azaz a nyulak szigete. Valószínű egy elírásból keletkezett, hiszen sosem volt jellemző a szabadon élő tapsifülesek tömeges jelenléte a szigeten. Ennek ellenére Japánban tényleg van egy hely, amit így hívnak, és szó szerint értendő az elnevezés. Ugyanis az Ókunoshima-sziget telis - tele van hosszú fülű cukiságokkal.
Magának a helynek elég megrázó a története, ugyanis a kis területű szigeten a II. Világháborúban harci gázokat gyártó üzem működött. A japán állam ennek létezését egészen az 1980-as évekig - még saját népe előtt is - tagadta, sőt volt, hogy Ókunoshimát még a hivatalos térképről is eltüntették. Ma a szigeten már múzeum található, illetve szépen rendezett park piknikezési, kempingezési lehetőségekkel, sőt még a golfozni vágyók is eltölthetik hobbijukkal az időt.
Több történet is kering, hogy az itt élő nyuszik hogyan kerültek a szigetre. Egyesek szerint a harci gázokat nyulakon tesztelték, és az ők leszármazottai a mai lakók, mások úgy tartják, hogy gyerekek engedték szabadon a nyuszikat. Valójában viszont szándékosan, a sziget rendezésekor telepítették őket ide, ezzel is barátságosabbá, turistabaráttá téve a szigetet. Mára már közel 300 tapsifüles található a szigeten, szinte már teljesen megszokták az emberek közelségét, így egy kis csemege reményében bármikor közel merészkednek a látogatókhoz.
A legtöbb turista természetesen a nyuszikra kíváncsi, de a szigeten érdekes látnivaló a Poison Gas Múzeum is, ami 1988-ban nyílt meg, azzal a céllal, hogy bemutassák a rettenetes igazságot a mérgező mustárgázról és a szigeten zajlott eseményeket. Még ma is folynak viták arról, hogy a Nyulak-szigete nem biztonságos, mivel soha nem volt a sziget teljes egészére kiterjedő fertőtlenítés a mérgező gáz mentesítésére.
Friss cukikommentek