A Nyíregyházi Állatpark új fajjal gazdagodott, ráadásul nem is akármilyennel. Császárbajszú tamarinok érkeztek ugyanis az Állatkertbe, akik mókásan édesek, mindenképp érdemes megnézni őket, ha arra jártok.
A majmocskák II. Vilmos császár tekintélyes bajsza után kapták a nevüket. 1907-ben, amikor felfedezték, még csak elejtett példányokat ismertek, s hosszú, lelógó bajuszát a preparátorok felfelé kunkorították, mivel azt feltételezték, hogy a bajusz vég felfelé áll, csakúgy mint a német császáré. A tévedésre néhány év múlva jöttek csak rá, amikor már élő példányokat is láttak, az állaton azonban rajta ragadt a császárbajszú tamarin név.
A császárbajszú tamarinok ( Saguinus imperator) kis testű állatok, mindösszesen 25 cm hosszúak. Peru, Brazília és Bolívia erdőségeiben csoportokban élnek s főként a magasabb fákon mozognak. Kis méretük miatt ki tudnak mászni a vékonyabb ágakra is.
A három kunkori bajszú hölgyeményt már a látogatók is megtekinthetik, a Trópusi Házban leltek otthonra. Velük együtt már 4 karmosmajom faj található a parkban; a fehérarcú selyemmajom, liszt tamarin, és fehérajkú tamarin (a képeken sorban láthatjátok őket).
Friss cukikommentek